« Svibanj 2024 »

Županijska smotra učeničkih zadruga
Autor: Boženka Bago, 27. 4. 2024.

U petak, 26. travnja 2024. godine Učenička zadruga „Pčelice“ sudjelovala je na županijskoj smotri učeničkih zadruga Zagrebačke županije.

Domaćin Županijske smotre bila je Srednja škola Vrbovec. Rad naših zadrugara na temu cvjetne livade predstavile su učenice 5.b razreda Martina M. i Nika Ž. U pratnji učenica bila je učiteljica likovne kulture Martina Štengl Šoić. Na Smotri su se predstavile ukupno 23 učeničke zadruge od kojih je naša zadruga zauzela 11. mjesto.

Na otvorenju su bili prisutni gradonačelnik Vrbovca Denis Kralj, zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec, ravnateljica Srednje škole Vrbovec Dubravka Borko i gosti zadrugari iz Karaševa iz Rumunjske s voditeljicom Anom Filko. Naglasili su važnost održavanja rada učeničkih zadruga i pohvalili uspjeh učenika

U našoj zadruzi djeluje 5 sekcija: Eko dizajneri, Eko kreativci, Likovna skupina- keramičari, Mladi kreativni poduzetnici i Pčelari. Od ukupno 153 učenika u školi, imamo 54 učenika u zadruzi.

Od početka školske godine sudjelovali smo na nekoliko događanja: Dan kruha, Dan učeničkih zadruga u Ivanić Gradu, Božićni sajam u Zagrebu, božićna prodaja u školi. Pripremali smo izložbe naših radova u školi i sudjelovali na likovnim natječajima.

Na smotri smo predstavili novi proizvod, radove u quilling tehnici (tehnici savijanja papira). Quilling tehniku zadrugari su upoznali na Mladim kreativnim poduzetnicima. U quillingu su ukrasili okvire motivima cvijeća, leptira i pčelica te im dodali zanimljivu poruku. Kako učenici unutar sekcije Pčelari brinu o pčelicama koje se nalaze u košnicama u dvorištu škole, tako nam one daju med koji prodajemo. Pomažemo pčelaru u zbrinjavanju pčela, vrcanju meda i pakiranju. Na Likovnoj skupini - keramičarima izradili smo zdjele i tanjure u obliku cvijeta, a ukrasili ih našim pčelicama i bubamarama. Eko dizajneri su predstavili ekološke platnene vrećice na koje su otiskivali motiv cvijeća i napisali poruku. Eko kreativci izrađuju ekološke ambalaže za naše proizvode i izrađuju proizvode od recikliranih materijala.