« Svibanj 2024 »

Škola stvaralaštva „Novigradsko proljeće 2021“
Autor: Administrator , 5. 5. 2021.

Jesi li kreativan/kreativna? Voliš li se igrati bojama i likovnim tehnikama, pjevati, pisati i skladati nove pjesme, plesati, glumiti, izrađivati lutke, biti novinar/ka i pisati zanimljive vijesti, snimati filmiće, izradivati digitalne sadržaje? Svi kreativni putevi vode u Školu stvaralaštva „Novigradsko proljeće“.

Na ovogodišnjoj smotri Škole stvaralaštva su sudjelovale i tri naše učenice sedmog razreda: Maria P.F., Gabriela M. i Nika P. koje su pohađale radionicu Izrade slikovnica.

U njihovom radu su ih podržavale i njihove mentorice učiteljica Martina Štengl Šoić i logopedica Tamara Vučković.

Škola stvaralaštva se održala u periodu od 11.-17. travnja 2021. godine s temom VODA. Sudjelovanje se održalo u online obliku što je bio veliki izazov za sve i voditelje i učenike, ali i ovog puta nije nedostajalo smijeha, zabave, stvaranja i novih kreativnih uradaka.

Naše učenicu se izradile lijepe slikovnice. U prilogu stvaljamo poveznice na njihove radove. Pogledajte, uživajte u čitanju i pohvalite! 😊

Škola stvaralaštva je smotra stvaralaštva darovitih učenika osnovne škole koji se u sklopu izvannastavnih aktivnosti bave stvaralaštvom u jezično-umjetničkom području i učitelja koji su se istakli radom u jezično-umjetničkom području. Škola stvralaštva provodi se tijekom proljetnih dana u gradu Novigradu te je stoga i dobila dodatno ime „Novigradsko proljeće“.

Učenici sudjeluju u u radionicama jezično-umjetničkog područja u korelaciji s nastavnim sadržajima. Sve radionice ostvaruju unaprijed dogovorenu temu kroz 7 dana stvaranja, koju razrađuju izražajnim sredstvima karakterističnim za pojedino kreativno područje: riječ, zvuk, sliku i pokret.

U Školi stvaralaštva se provode slijedeće radionice: Literarna radionica, Izrada slikovnice, Scenska radionica (I, II, III), Filmska radionica, Novine na internetu, Radijska radionica, Televizijska radionica, Skladateljska radionica, Radionica scenske glazbe, Radionica aranžiranja i glazbene produkcije, Radionica pjevanja, Plesna radionica, Radionica digitalne ilustracije, Keramičarska radionica, Slikarska radionica, Slikarsko-scenografska radionica, Lutkarska radionica, Fotoradionica, Radionica cirkuskih vještina.

Kako možeš sudjelovati na smotri stvaralaštva?

Posjeti web stranice Škole stvralaštva: http://www.novigradsko-proljece.com/web/ i pogledaj radove svih učenika unatrag 10-tak i više godina.

Posjeti i stranice Agencije za odgoj i obrazovanje gdje se svake godine objave sve informacije i uvjeti za prijavu na Školu stvaralštva. www.azoo.hr

Ako si i dalje zainteresiran/na i želiš se prijaviti u Školu stvaralaštva, javi se svojem učitelju likovne kulture, hrvatskog jezika, razredniku/razrednici ili stručnim suradnicima logopedici i pedagoginji. Oni će s tobom porazgovarati i pomoć ti u odabiru tvojih interesa prema uvjetima koji su određeni za prijavu za sudjelovanje u smotri.