Projekti i natječaji
Likovno-literarna radionica Udruge Kalibra
Autor: Administrator , 5. 2. 2018.

U ponedjeljak 5.2.2018. godine u našoj školi održana je likovno-literarna radionica Udruge za promicanje kulture čitanja “KAlibra” povodom natječaja „Moja prva knjiga“.

Radionica je  namijenjena učenicima osnovne škole, a voditeljice radionice bile su članice udruge Kalibra, Tea Balen i Maja Kurs. Sudjelovalo je 24 učenika od 1. do 8. razreda. Prije početka radionice učenici su prelistali neke od naslova u izdanju udruge te su mogli vidjeti  originalnost nagrađenih i tiskanih slikovnica. U zanimljivoj i veseloj atmosferi učenici su dobili upute i smjernice za izradu slikovnice.

Udruga za promicanje kulture čitanja “KAlibra” je nevladina, neprofitna organizacija kojoj je cilj promicanje čitanja i informacijske pismenosti te razvitak i unapređenje stvaralaštva za djecu i mlade kroz kulturna i medijska događanja. Misija je stvoriti novi naraštaj mladih čitatelja i književnih stvaratelja.

Moja prva knjiga je državni natječaj za učenike i učenice osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, koji se kontinuirano provodi od 2004. godine. Natječaj se sastoji od pisanja i ilustriranja vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto. Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Moja prva knjiga je kreativno-stvaralački projekt koji potiče i ohrabruje djecu i daje im mogućnost da izraze maštovitost i talente te razviju svoje umjetničke potencijale.

Detaljnije informacije o izradi slikovnice možete pročitati na linku: Moja prva knjiga