Domaćini Županijskog natjecanja "Sigurno u prometu"
Autor: Administrator , 15. 4. 2019.

U srijedu 17. travnja 2019. godine naša škola bila je domaćin Županijskog natjecanja „Sigurno u prometu“ koji se provodi za učenike osnovnih škola Zagrebačke županije. Ovu prometno-edukativnu akciju organiziraju Agencija za odgoj i obrazovanje, Hrvatski autoklub Jastrebarsko i škola domaćin.

Cilj ovog natjecanja je da učenici dobiju temeljna znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima, te da što bolje svladaju vještinu vožnje biciklom.

Na natjecanju je sudjelovalo 11 osnovnih škola naše županije. Ekipu svake škole čine dvije djevojčice i dva dječaka od 10 do 12 godina. Tako se natjecalo 24 djevojčice i 24 dječaka, ukupno 44 učenika. Natjecanje se sastoji  iz dva dijela: rješavanje ispita iz poznavanja prometnih pravila i propisa  i vožnja biciklom na poligonu spretnosti.

Učenici natjecatelji pokazali su zavidno znanje u poznavanju prometnih pravila i propisa, a u vožnji iznimnu spretnost. Ipak, neki među njima su u tome bili nešto uspješniji pa su tako u ekipnoj kategoriji prvo mjesto osvojili učenici Osnovne škole „Ljubo Babić“, Jastrebarsko, drugo mjesto učenici Osnovne škole „Klinča Sela“, Klinča Sela i treće mjesto učenici naše škole (Magdalena M., Petra V. Gabriel V. i Petra M.).

Svim učenicima natjecateljima su uručene pohvalnice, a prve tri djevojčice i tri dječaka primili su priznanja i medalje, dok su mentorima, stručnom i provedbenom povjerenstvu  te organizatorima uručene zahvalnice za pomoć u sudjelovanju i organizaciji. Hrvatski autoklub Jastrebarsko osigurao je nagrade – pehare za prve tri najuspješnije škole, medalje za najuspješnije prve tri djevojčice i dječaka kao i dva bicikla za školu domaćina.

Ekipa koja će predstavljati našu županiju na državnom natjecanju „Sigurno u prometu“ koje će se održati od 21. – 24. 5. 2019. godine u Zadru čine prve dvije djevojčice i prva dva dječaka a to su:

Dječaci:

1. M.F., OŠ „Klinča Sela, Klinča Sela – mentor Marijana Dugač