Kulturna i javna djelatnost škole
Obilježavanje Dana škole
Autor: Administrator , 13. 5. 2019.

Ovogodišnje aktivnosti povodom obilježavanja Dana škole odvijale su se od srijede, 8. svibnja do petka, 10. svibnja 2019. godine.

Započeli smo u srijedu 8 svibnja 2019. godine, na rođendan blaženog kardinala Alojzija Stepinca i Dan škole, sudjelovanjem učenika i učitelja u procesiji i svečanog misnog slavlja. Slijedećeg dana održana je 5. školska likovna kolonija „Boje mog zavičaja“ na temu blaženog Alojzija Stepinca. U petak 10.5. 2019. godine održana je sportska utrka za učenike razredne i predmetne nastave i program s nastupima učenika na priredbi „Pokaži što znaš“.

U srijedu 8. svibnja učenici i učitelji matične škole sudjelovali su u procesiji od rodne kuće kardinala Alojzija Stepinca u Brezariću do crkve Presvetoga trojstva u Krašiću i svečanim misnim slavljem koje je predvodio prof. dr. Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

5. učenička likovna kolonija „Boje mog zavičaja“ održana je u četvrtak, 9. svibnja 2019. godine. Ovogodišnja tema likovne kolonije bila je posvećena blaženom Alojziju Stepincu čije ime škole s ponosom nosimo. Učenici su pod vodstvom učiteljice likovne kulture Martine Štengl Šoić različitim crtačkim i slikarskim tehnikama prikazali blaženog kardinala A. Stepinca. Učenici su izradili i interaktivni plakat s portretom Stepinca. Svi su učenici i učitelji pozvani da sudjeluju u njegovom dovršavanju s flomasterima. Izložba učeničkih radova  je postavljena u predvorju škole i može se razgledati do kraja lipnja.

Sportske aktivnosti za učenike razredne i predmetne nastave održane su u petak 10. svibnja, kroz sudjelovanje u školskoj utrci Dolinom kardinala. Program Dana škole nastavljen je istog dana u školskoj dvorani nastupima učenika u programu priredbe „Pokaži što znaš“. Učenici matične i područnih škola pokazali su rezultate marljivog rada u izvannastvanim i izvanškolskim aktivnostima. U programu su sudjelovali učenici Glazbene škole Jastrebarsko, Glazbene škole Karlovac-PO Ozalj, učenici naše dramske skupine, učenici polaznici Judo kluba Jaska, učenice koje su u programu sportske gimnastike u udruzi – KAOS u Jastrebarskom, samostalne inovativne izvedbe učenika (glazbena vještina s rukama i čašama, mađioničari i igra stolicama koja predstavlja most povjerenja),  mažoretkinje, plesna točka učenica koje plešu u Plesnom studiu Instinct u Jastrebarskom, demonstraciju pružanja prve pomoći unesrećenim osobama učenika polaznika izvannastavne aktivnosti Prva pomoć i zbor naše škole.

Hvala svima koji su pripremili i realizirali ovaj bogat i sadržajan program, kao i svima koji su se družili i uživali s nama.