Program prometne kulture za najmlađe
Autor: Administrator , 1. 6. 2022.

U utorak, 31. svibnja 2022. održan je Program prometne kulture za najmlađe u kojem su sudjelovali učenici drugih, trećih i četvrtih razreda matične škole i učenici područnih škola Vukšin Šipak i  Kostanjevac. Program provodi udruga Preventivni program o sigurnosti u cestovnom prometu u suradnji s tvrtkom Jumicar Hrvatska.

Jumicar program je edukacijski koncept preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu čiji je osnovni cilj razvijanje dječje svijesti o sigurnosti u prometu. Program je nastao u Finskoj 1989., a  provodi se u svim većim europskim zemljama. Ideja programa je educirati djecu o sigurnosti u prometu na vrlo jednostavan, originalan i zabavan način

Na slijedećem linku možete vidjeti kako je izgledalo naše druženje:

Program prometne kulture sadrži predavanje i praktičnu vježbu na poligonu postavljenom na školsko igralište, gdje djeca imaju prilike u teoriji i praksi učiti pravilno i kulturno ponašanje u prometu. Nakon odslušanog teorijskog dijela učenici su kroz interaktivno predavanje učili o sigurnom ponašanju u cestovnom prometu. U praktičnom dijelu imali su priliku na prometnom poligonu (simulaciji stvarnog prometa) samostalno upravljati vozilima  za obuku na električni pogon te iz perspektive vozača uočiti sve  opasnosti cestovnog prometa.

Učenici su posebno bili oduševljeni praktičnom vježbom na prometnom poligonu gdje su pod budnim okom iskusnog instruktora u pravim mini električnim automobilima imali priliku  stisnuti gas i okušati se u ulozi vozača te doživjeti prometne znakove, semafore, pješačke prijelaze i sva ostala prometna obilježja.

Čestitamo svim našim učenicima na uspješno položenoj obuci!