Terenska nastava "Posjet seoskom gospodarstvu Repro Eko"
Autor: Administrator , 20. 5. 2022.

U četvrtak, 19. svibnja 2022. učenici 5.a,5.b i 6.razreda posjetili su seosko gospodarstvo Repro Eko u Volavju, gdje su učenici upoznali nove načine prehrane koji fokus stavlja na namirnice biljnog podrijetla.

Terenska nastava se održala u sklopu projekta Školska shema, a troškove putovanja učenika snosilo je Ministarstvo poljoprivrede.

Program posjeta je  obuhvaćao:

• Program zdrave hrane i ekološku proizvodnju
  • Poznate i nepoznate žitarice-grahorice te njihovo značaje u prehrani
  • Mlin – vrste brašna, način rada mlina  i mljevenje na vodu

Tijekom boravka na gospodarstvu učenici su imali  radionice:

• Smoothie -zeleni kašasti sokovi
  • Izrada kiflića od integralnog brašna
  • Razdvajanje žitarica i grahorica
  • Prezentacija rada mlina

Koliko je  hrane prepuno skrivenih zdravstvenih dobrobiti? Nije potrebno puno istraživanja da bi se shvatilo da su svježe, cjelovite namirnice najhranjivije i prema tome, najbolji izbor za um i tijelo. Učenici su upoznali nove prehrambene proizvode koji su izvor zdravog načina života.

Slobodno vrijeme i pauze između radionica provedeno je u igrama i druženju na otvorenom u prirodi.