Obilježavanje Dana škole
Autor: Administrator , 10. 5. 2018.

U utorak 8. svibnja 2018. godine proslavili smo Dan škole. Ovogodišnje aktivnosti započeli smo prethodnih dana održavanjem školske likovne kolonije i sportskim aktivnostima za učenike. U utorak, na sam datum rođenja bl. Alojzija Stepinca nakon sudjelovanja u procesiji i svečanog misnog slavlja, program smo nastavili prezentacijom Crvenog križa i nastupima učenika na priredbi  "Pokaži što znaš".

Najuspješniji radovi s učeničke likovne kolonije na temu "Crkve dolinom kardinala" u tehnici suhih pastela izloženi su u predvorju škole.

Sportske aktivnosti za učenike razredne i predmetne nastave održane su u školskoj dvorani, a učenici od 1. do 4. razreda sudjelovali su u školskoj utrci Dolinom kardinala. Učenici od 5. do 8. razreda sudjelovat će u utrci Dolinom kardinala koja će se u organizaciji Turističke zajednice općine Krašić održati u subotu 12. svibnja.

U utorak 8. svibnja učenici i učitelji matične i područnih škola sudjelovali su u procesiji od rodne kuće kardinala Alojzija Stepinca do crkve u Krašiću gdje je mons. Josip Mrazljak predvodio svečano misno slavlje.

Program Dana škole nastavljen je u školskom dvorištu prezentacijom pružanja prve pomoći i podizanja šatora u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Jastrebarsko. Prezentaciju su izveli volonteri Malih interventnih timova naše škole i Srednje škole Jastrebarsko, a u sklopu projekta "Razvoj školskog volontiranja uspostavom mreže volonterskih klubova Crvenog križa".

U najzanimljivijem dijelu obilježavanja, programu priredbe "Pokaži što znaš" učenici naše škole i gosti pokazali su rezultate marljivog rada u izvannastvanim i izvanškolskim aktivnostima. Prvo su nam se svojim atraktivnim nastupom predstavile kadetkinje Krašićkih mažoretkinja, zatim mali i veliki školski zbor s veselim i inovativnim točkama. Učenici dramske skupine izveli su predstavu "Beži, Jankec" s kojom su ove godine nastupili na državnom Lidranu. U programu su po prvi puta sudjelovali učenici Glazbene škole Karlovac, PO Ozalj, čiji je orkestar tambura, violina i harmonika izveo dvije skladbe.

Hvala svima koji su pripremili i realizirali ovaj bogat i sadržajan program, kao i svima koji su se družili i uživali s nama.